Bilgiler

SEO öğrenme yolculuğu

SEO öğrenme yolculuğu

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

SEO öğrenme yolculuğunuza hoş geldiniz!
Arama motoru optimizasyonunu (SEO) öğrenme arzunuz yalnızca konseptleri yürütme ve test etme isteğinizle aşılırsa , bu kılavuzdan en iyi şekilde yararlanacaksınız.

Bu kılavuz terimlerini ve deyimler (bulmasını, SEO tüm önemli yönlerini açıklamak için tasarlanmıştır kelimeleri sitenizin yapmaya, web sitenize nitelikli trafiği oluşturabilir) arama motorlarına dost için, bina bağlantıları ve sitenizin benzersiz bir değer pazarlaması .

Arama motoru optimizasyonu dünyası karmaşık ve sürekli değişiyor, ancak temelleri kolayca anlayabilirsiniz ve az miktarda SEO bilgisi bile büyük bir fark yaratabilir. Ücretsiz SEO eğitimi, bunun gibi kılavuzlar da dahil olmak üzere web'de yaygın olarak mevcuttur! (Woohoo!)

Bu bilgileri biraz pratikle birleştirin ve bilgili bir SEO olma yolunda ilerliyorsunuz.

Arama Motoru Optimizasyonunun Temelleri
Maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisini hiç duydunuz mu? En temel insan ihtiyaçlarını (hava, su ve fiziksel güvenlik gibi) daha ileri ihtiyaçlara (saygı ve sosyal aidiyet gibi) göre önceliklendiren bir psikoloji teorisidir. Teori, daha temel ihtiyaçların önce karşılanmasını sağlamadan en üstteki ihtiyaçları karşılayamayacağınızdır. Yemeğin yoksa aşk önemli değil.

Gördüğünüz gibi, iyi bir SEO'nun temeli tarama erişilebilirliğini sağlamakla başlar ve oradan yukarı doğru hareket eder.

Bu başlangıç ​​kılavuzunu kullanarak, başarılı SEO için şu yedi adımı izleyebiliriz:

Erişilebilirliği tarayın, böylece motorlar web sitenizi okuyabilir
Arayanın sorgusuna cevap veren çekici içerik
Arama yapanları ve motorları çekmek için optimize edilmiş anahtar kelime
Hızlı yükleme hızı ve etkileyici UX dahil harika kullanıcı deneyimi
Bağlantılar, alıntılar ve açıklama getiren paylaşmaya değer içerik
Sıralamada yüksek TO çekmek için başlık, URL ve açıklama
Snippet / schema markup SERP'lerde öne çıkacak
Bu kılavuz boyunca bu alanların her biri için zaman harcayacağız, ancak burada tanıtmak istedik çünkü kılavuzu bir bütün olarak nasıl yapılandırdığımıza bir bakış sunuyor.

Bölümleri keşfedin ...
 
BÖLÜM 1: SEO 101
Nedir ve neden önemlidir?

Gerçek yeni başlayanlar için. Arama motoru optimizasyonunun ne olduğunu, neden önemli olduğunu ve hemen başlamak için bilmeniz gereken tüm temel bilgileri öğrenin.
 
BÖLÜM 2: ARAMA MOTORLARI NASIL ÇALIŞIR - TARAMA, DİZİNE EKLEME VE SIRALAMA
İlk önce ortaya çıkmalısın.

Arama motorları sizi tam anlamıyla bulamazsa, işinizin geri kalanının hiçbir önemi yoktur. Bu bölüm, robotlarının sitenizi bulmak ve dizinlerine eklemek için İnternet'i nasıl taradığını gösterir.
 
BÖLÜM 3: ANAHTAR KELİME ARAŞTIRMASI
Hedef kitlenizin ne bulmak istediğini anlayın.

Yaklaşımımız önce kullanıcıları hedefler çünkü arama motorlarının ödüllendirdiği budur. Bu bölüm, anahtar kelime araştırmasını ve hedef kitlenizin ne aradığını belirlemek için diğer yöntemleri kapsar.
 
BÖLÜM 4: YERİNDE OPTİMİZASYON
Mesajınızı oluşturmak için araştırmanızı kullanın.

Bu, optimize edilmiş tasarımı, kullanıcı deneyimini, bilgi mimarisini ve görünürlüğünü ve hedef kitlenizle uyumunu en üst düzeye çıkarmak için içerik yayınlama şeklinizi ayarlayabileceğiniz tüm yolları kapsayan ağır bir bölümdür.
 
BÖLÜM 5: TEKNİK SEO
Temel teknik bilgi, sitenizi arama motorları için optimize etmenize ve geliştiricilerle güvenilirlik sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Duyarlı tasarımı, robot yönergelerini ve yapılandırılmış veriler ve meta etiketler gibi diğer teknik öğeleri uygulayarak, Google'a (bir robotun kendisi) sitenizin neyle ilgili olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu, doğru şeyleri sıralamasına yardımcı olur.
 
BÖLÜM 6: LİNK OLUŞTURMA VE YETKİLENDİRME KURULUŞU
Sesi aç.

Her şeyi yerine getirdikten sonra, diğer sitelerden ve etkileyicilerden dikkat çekerek ve bağlantılar kazanarak etkinizi genişletme zamanı.
 
BÖLÜM 7: SEO'YU ÖLÇME, ÖNCELİKLENDİRME VE YÜRÜTME
Kendinizi başarıya hazırlayın.

Herhangi bir SEO stratejisinin önemli bir parçası, neyin işe yaradığını (neyin işe yaramadığını) bilmek ve ilerledikçe yaklaşımınızı ayarlamaktır.
 
SEO SÖZLÜĞÜ
Anahtar terimleri ve cümleleri anlayın.

SEO öğrenmek bazen bilmeniz beklenen tüm jargon ve endüstri terimleriyle başka bir dil öğrenmek gibi hissedebilir. Bu bölüm bölüm sözlük, tüm yeni sözcükleri kavramanıza yardımcı olacaktır.
Bu kılavuzun ne kadarını okumam gerekiyor?
Arama trafiğini iyileştirme konusunda ciddiyseniz ve SEO'ya aşina değilseniz, SEO Başlangıç ​​Kılavuzu'nu baştan sona okumanızı öneririz. Bunu olabildiğince kısa ve kolay anlaşılır hale getirmeye çalıştık ve SEO'nun temellerini öğrenmek, çevrimiçi iş hedeflerinize ulaşmada hayati bir ilk adımdır.

Size en uygun hızda ilerleyin ve bölümler boyunca bağlantı kurduğumuz düzinelerce kaynağı not ettiğinizden emin olun - bunlar aynı zamanda dikkatinize değer.

Henüz heyecanlandın mı? Olmalısın! Arama motoru pazarlaması büyüleyici bir alandır ve çok eğlenceli olabilir! Kafanız karışırsa pes etmeyin; eğitmen liderliğindeki SEO eğitim seminerlerinde size yardımcı olabilecek arkadaşlarımız var .

SiyahMaske.com.tr


Comments powered by CComment

Newsletter Subscribe

About The Flex

Good seasons, day place male evening life after together gathered let void she'd grass created days upon after above great. Creative, prolific and ever-ready to serve you.


© 2020 Siyah Maske
No Internet Connection