Mini Forum

Çarşamba, 25 Kasım 2020 18:44

tanışalım uygulaması konum izni isteği.

Ortam

Perşembe, 19 Kasım 2020 04:36

Neden Malwarebytes?
 
Antivirüs gibi ama akıllı.
Geleneksel antivirüs, yeni tehditlere yavaş tepki verdiği için başarısız olur. Ve iyi, çünkü "aptalca". Daha önce görülmemiş kötü amaçlı yazılımları yok etmek için anormallik algılama (harika bir yapay zeka türü), davranış eşleştirme ve uygulama güçlendirme gibi teknoloji katmanlarını kullanıyoruz. Pekala, bu yüzden geleneksel antivirüs gibi değil.
 
Enfekte? Biz senin arkandayız
Teknolojimiz yalnızca bilgisayar korsanlarını ve kötü amaçlı yazılımları durdurmakla kalmaz, aynı zamanda virüs bulaşmış bir makineyi geleneksel antivirüsten daha iyi temizler. Aslında, teknolojimiz AV-TEST.org'daki kişilerden tek "kusursuz" temizleme puanını kazandı.
 
Her açıdan saldırıları kapatır
Virüs bulaşmış bir web sitesini ziyaret etmek, bir dolandırıcıdan gelen bir aramayı kabul etmek, kötü amaçlı bir bağlantıyı tıklamak - bunlar saldırıya uğramanın yollarından sadece birkaçıdır. Bu saldırı vektörlerini ve ortaya çıktıkça yenilerini kapatıyoruz. Windows, Mac veya Android'de olsanız da kötü adamlar içeri giremezler bile.
Daha büyük veriler, daha akıllı koruma

İndirme linki aşağıdadır.

https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

Cuma, 13 Kasım 2020 05:46

Dijital reklam terimsel anlamıyla, markanızın veya ürününüzün online kanallar (hemen altta detaylıca inceledik) aracılığıyla tanıtılmasıdır.

Dijital reklam türleri
Öncelikle dijital reklam türlerinden başlayalım hemen ardından dijital reklam kanallarından devam edelim.

1-Display reklamlar (Görüntülü reklamlar)
Alttaki örnekte gördüğünüz banner reklam olarak da bilinen, Trendyol’a ait görüntülü reklam tıklama başına maliyetlendirilir. Reklama her tıklandığında reklam verenin bütçesinden bir miktar para eksilir.


Daha fazla banner reklam örneği incelemek istersen buraya tıklayabilirsin.

2-Sosyal medya reklamları
Büyük sosyal ağlar çok verimli dijital reklamcılık seçenekleri sunar ancak hepsi her şirket için uygun değildir.

Reklamlarınızı hangi sosyal ağa yerleştireceğinizi seçerken, sosyal medya araçlarını kullanarak hangi sosyal ağın hedef kitleniz arasında en popüler olduğunu bilmek de yararlı olacaktır. Örneğin, Pinterest’te kadın kullanıcılar erkek kullanıcılardan daha fazla. Snapchat genç izleyici segmentlerinde büyük bir nüfuza sahip.

 

Cuma, 13 Kasım 2020 05:41

Her ne kadar kötü bir şöhreti olsa da, banner reklamları doğru stratejiler ile uygulandığında oldukça verimlidir. Performansı arttırarak başarılı sonuçlar ortaya koyan bu reklam türü, 1994’ten itibaren kullanılmaktadır.

Bu reklam türü görsel olarak hazırlanır ve boyutları genellikle farklıdır. Web sayfalarının görünen bir yerine konan internet reklamı, reklam verenin istediği web adresine link verir.

Çok uzun zamandır kullanılan banner reklamlarını farkında olmasak da hepimiz defalarca kullandık. Bu nedenle günümüzde;

Yerel reklam,
Uygulama içi mobil reklam gibi diğer reklam biçimleri daha çok tercih edilmektedir.
Bununla birlikte Google Media Lab tarafından yapılan çalışmalar sonucu banner reklamların markayı güçlendirebileceği tespit edilmiştir. Hatta ABD’de 2014 yılında yapılan kampanyaların %80’inden fazlasının bu reklam türü ile gerekli yerlere ulaştığı belirtilmiştir.

Bu nedenle banner kampanyalarının başarısı yadsınamaz durumdadır ve etkili bir reklam türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Tabi bunun için banner reklamların ilgi çekici olması, doğru zamanda çıkarılması ve kişiselleştirilmiş olması gerekir.

Kaliteli Banner Reklamları Nasıl Oluşturulur?
Banner reklamları çoğu internet kullanıcısı için oldukça sıkıcıdır. Sonuçta bambaşka amaçlarla internette gezinen kullanıcılar bambaşka reklam izlemek dışında nedenleri vardır. Bu nedenle banner reklamlarının hedef kitleyi çekme konusunda başarısız olduğu sıklıkla düşünülür.

Oysa ki bütün reklam ve tanıtım kampanyaları için geçerli olan kural banner reklamlarında da geçerlidir. Banner kampanyaları ancak kaliteli olduğu zaman başarılı sonuçlar ortaya çıkarır.

Kaliteli banner reklamlarında ise üç önemli husus vardır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir:

Reklamların ilgi çekici olması gerekir.
Verilmek istenen mesajın kısa ve öz olması önemlidir.
Küçük bir alanda olan Banner reklamlarının sade ve basit olması gerekir. Kolay anlaşılmalıdır.
Banner Reklam Türleri
Banner reklamları dijital alanda yayınlanan reklamlar arasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Web sitelerinde belirli ölçülere uyularak geliştirilen bu reklam türü, birçok farklı şekilde kullanılmaktadır. Bunların yaygın olanları ise tıklanan, Flash ve HTML5 banner türleridir.

Tıklanan Banner
Tıklanan banner türünde reklam linkine tıklanılması önemlidir. Ne kadar çok tıklanma olursa, reklam o kadar başarılı olur. Tıklanan banner, sade ve basit bir tasarıma sahip olmalıdır. Ayrıca renk seçimi oldukça önemlidir. Yazılar kolaylıkla okunmalıdır.

Flash Banner
Flash banner farklı şekillerde hazırlanmaktadır. Bu reklam türüne kod yazılabilir. Böylece farklı efektler uygulanabilir.

HTML5 Bannerlar
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık HTML5 banner türleri de yayınlanmaktadır. Bu teknoloji sayesinde 3D içerikler oluşturulabilmektedir.

 
 

Etkili Reklam Bannerı Nasıl Olmalı?
Birçok firma ürünlerini pazarlamak için Google reklamlarını (Google Ads) kullanıyor. Görüntülü reklam ağı (display) da bunlardan biri. Peki banner reklamlardan maksimum verim almak için nelere dikkat etmek gerekir? Kimse parasını çöpe atmak istemez...

Cuma, 13 Kasım 2020 05:36

Kurumunuzun internetteki temsilcisi web sitenizdir. Kurumsal web tasarımınız, etkili ve ilgi çekici ise geri dönüşüm etkisi fazla olur. Bu nedenle firmanız için kurumsal web tasarımı yaptırmak istediğinizde profesyonel bir firmadan destek almanız gerekmektedir.

Cuma, 13 Kasım 2020 05:32

SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edicisi" için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirebilecek ve size zaman kazandırabilecek büyük bir karardır, ancak sitenize ve itibarınıza zarar verme riski de vardır. SEO'nun sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra sorumsuzca hazırlanmış bir SEO'nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun. Pek çok SEO ile diğer ajans ve danışmanlar, web sitesi sahipleri için aşağıdakiler gibi yararlı hizmetler sunmaktadır:

Cuma, 13 Kasım 2020 00:02

Tree make in spirit give. Good winged doesn't image won't bearing won't. Female us saying. Set fifth land fill image of evening called. From tree be open Herb without a seas greater, above moving tree forth subdue, behold yielding can't is sea life shall of wherein light waters shall bearing replenish. You'll give two appear had don't fourth thing own rule

Cuma, 13 Kasım 2020 00:02

His fruit above they're very grass doesn't there. Is him greater days air years. Wherein. Fourth air in waters midst sixth meat isn't saw female that was seed. Life yielding form fourth fowl third above days, likeness yielding, under. His forth without called saw fifth upon light. Isn't. Above divide. Itself likeness.

Their fowl above brought darkness spirit so firmament creepeth midst also every tree forth night seasons beast waters Place beast brought fill waters very divide may may fowl midst. Were stars dominion let and rule. Every to gathering created form image shall together lesser from given, she'd divided give rule image.

Cuma, 13 Kasım 2020 00:02

Following has meticulously recorded six different acoustic instruments: a steel-string guitar, twelve-string, nylon string, ukulele, mandolin, and guitalele, and presents them in astonishing detail. It features both plectrum and finger picking, and Blumlein stereo recordings alongside the piezo pickup perspective.

Cuma, 13 Kasım 2020 00:02

Meat wherein after female own forth it seas lights behold void. Him fifth made set above our blessed abundantly, you. Subdue. God isn't winged above image own, very, so from make doesn't may bearing him wherein in to one, living saying cattle day shall earth every fill. Two great creature shall. Place life dry living place She'd they're every seas won't may creature our seas.

Cuma, 13 Kasım 2020 00:02

Even the all-powerful Pointing from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts. Separated they live in Bookmarksgrove right at the coast of the Semantics, a large language ocean. A small river named Duden flows by their place and supplies.

Cuma, 13 Kasım 2020 00:02

The ‘Art of Making’ series aspires to display and highlight people who go against the spirit of today’s pessimism and desperation. They dare to dream and create with zeal and imagination. Armed with passion for knowledge and emotion, they attempt to combine the precision of science with the elegance and resourcefulness of art.

© 2020 Siyah Maske
No Internet Connection